Teater

VAT Teater “KAUKA JUMAL”

Kuupäev:
23. märts 2023 19:00-20:30
Pilet:
20€ / 16€
Piletilevi:
Osta pilet
Piletimaailm:
Osta pilet

 

Money meest ei riku

Mogri-Märt on tähtis mees. Igaüks on tänu temale tööd saanud või temalt raha laenanud. Terve kogukond sõltub temast. Ja Mogri-Märt teab seda hästi. Märt on mees, kes on end rasketest oludest läbi murdnud ja haljale oksale pärale jõudnud ning ta tahab samasugust õnnelikku saatust oma lastele. Edu võti peitub rahas. Märt teab, et elada saab ilma sugulase, sõbra, kuradi või jumalata, aga ilma rahata ei saa. Raha on võim. Ja võim on elu ise. Aga elu peab jätkuma!

August Kitzbergi legendaarne näidend on kõnekas tänapäevalgi. Mogri-Märdi suguseid inimesi on lihtne hukka mõista ja kõikvõimalikes pattudes süüdistada, kuid Kitzberg püüab oma näidendis hoopis Märti mõista. Lavastaja Margo Teder ja dramaturg Mihkel Seeder on toonud Kitzbergi loo tänasesse päeva. Mogri-Märt ja tema pere elavad ääremaal õndsat elu, armastavad oma kodukanti ja isamaad, armastavad isegi oma naabrimeest ja võlgnikke, omal moel küll, kuid siiski.
Mogri-Märdil on kogu elu viimse detailini läbi kalkuleeritud. Tema ülesanne on vaid ohjad pingsalt enda käes hoida ja teistele õige suund kätte näidata. Nii ei saa miski tema kontrolli alt väljuda.
Ometi juhtub see siiski…

Esietendus: 14. novembril 2019 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

NB! Lavastuses kasutatakse relvapauke ja lavatossu. 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit. 

 

 

 

Autor: August Kitzberg

Lavastaja: Margo Teder

Dramaturg: Mihkel Seeder

Kunstnik: Pille Jänes

Helilooja: Ann-Lisett Rebane

Valguskunstnik: Sander Põllu

Osades: Indrek Taalmaa, Elina Reinold, Karolin Jürise, Ago Soots ja Meelis Põdersoo

 

Pilet: 20€ / 16€ müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja Põlva Kultuurikeskuses (NB! Pileti ostu soovi korral palume ette helistada numbril 521 7333).

* Grupibroneeringud: Eva Naruskberg, või tel. 506 4169.

Vaata lisa: vatteater.ee