Teater

VAT Teater. NETIS SÜNDINUD

Kuupäev:29. oktoober 2013 13:00 - 14:30
Pilet:TASUTA!

netis_banner_670x34029. oktoobril kl 13 VAT Teatri etendus „Netis sündinud“

Piletihind on kõigile 0 eurot ning vajalik on eelregistreerime siin: http://netissündinud.ee/

Soovitatav sihtgrupp 5. – 9. klass

Projektist:
Tehnoloogia kiire areng on toonud palju head ja kasulikku. Meil on peaaegu piiramatu ligipääs Internetile ning võimalus saada ja levitada infot, kus ja millal iganes vajame. See on toonud kaasa ka muutused suhtlemistavades, sotsisaalvõrgustikud on saanud elu lahutamatuks osaks,  piltide ja videote jagamine aga oma mõtete ja tegude tavapäraseks väljendusvahendiks.Kahjuks on kõige hea kõrval olemas ka pahupool, millele me piisavalt tähelepanu ei pööra. Pahatahtlikkus, mõtlematus ja hulljulgus on kahjuks olemas ka Internetis. Sellest tõdemusest lähtudes sündiski Vaata Maailma Sihtastuse algatusel projekt “Teater Internetist”, mille viivad koostöös ellu BCS Koolitus ja VAT Teater. Projekti kaasrahastavad Euroopa RegionaalfondSwedbankBCS ja F-Secure. Nõuga on toeks Politsei- ja Piirivalveametning Lastekaitse Liit.Projekt on suunatud eelkõige noortele vanuses 12-16, kuid tahame ka õpetajate ja lapsevanemate tähelepanu juhtida sellele, et tänapäeval puudub piir virtuaalmaailma ja päriselu vahel ning nn netis sündinud põlvkonna mõistmiseks tuleb huvi tunda, missugune on noorte elu maailmas, kus näpuvajutuse kaugusel on kes ja mis tahes.
Oleme valinud teema avamiseks pisut teistsuguse viisi ning räägime internetiohtudest teatri kaudu. Ka näidendi sünnilugu on ainulaadne – ainese oleme kogunud otse noortelt foorumteatri etenduste kaudu, kus noored rääkisid, millega nad virtuaalmaailmas on kokku puutunud. Lisaks tegime materjali kogumisel koostööd veebipolitseinike ja Lastekaitse Liiduga. Kogutud ainese põhjal noorsooetendus “Netis sündinud” ning seda etendatakse 30 korda Eesti eri paigus. Oodatud on klassid koos oma õpetajatega, aga samuti lapsevanemad ja noorte sõpruskonnad. Etendused on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.Õpilased ning õpetajad ja lapsevanemad leiavad siitsamast, netissündinud.ee kodulehelt, veebilinke ja materjale, mille kaudu veebiohutuse teemasse põhjalikumat süveneda. Veebiohutuse teemale tähelepanu juhtimiseks valmivad sotsiaalmeedias levitamiseks ka viis videoklippi, ja et anda noortele võimalus sel teemal oma sõna sekka öelda, siis on projekil ka Facebooki leht, mida haldavad noored ise koos veebipolitseinike, lastekaitsjate ja IT-spetsialistidega BCS Koolitusest ja F-Securist.

VANAEMA: See interneedus on ikka nagu teine maailm, võõras koht täitsa! Lapsed tunnevad seal end nagu kodus, aga endal võtab ikka natuke võhmale seal käimine. Kuigi põnev on, väga põnev…DIREKTOR: Ega seda enam loota saa, et nüüd internet kaob ära ja kõik läheb edasi nii nagu vanasti. Me kas jõuame selle rongi peale või ei jõua. Lapsed on ammu sõidus.EMA: Ma tunnen, et päris elus ei saa ma temaga kontakti. Virtuaalselt tundus see kuidagi lihtsam. Tema oli seal teistsugune ja… Nojah, ja mina ka muidugi.ÕPETAJA: Ma ei saa sellest aru ja ei tahagi saada! Kui nii edasi läheb, siis varsti suhtlemegi üksteisega ainult läbi ekraani! Ja raamatuid ei loe ka enam keegi!ALEJANDRO666: It makes everything much much more easy! Love more easy, money more easy… I like!

Sügisel jõuab VAT Teatris lavale Kristiina Jalasto ainulaadne uus näidend “Netis sündinud”, mis on valminud foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lavastus sündis VAT Teatri ja BCS Koolituse  koostöös projekti “Teater Internetist” raames ja jutustab noortest, kes avastavad, kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas.
“Netis sündinud” esietendub sügisel teatri NO99 laval ja külastab järgneva talve ja kevade jooksul paljusid teatreid ning kultuurikeskusi üle Eesti. Kokku antakse 30 etendust – 10 Tallinnas ja 20 maakondades. Etendused on eelregistreerimisega ning tasuta kõigile, kuid eriti on oodatud koolinoored oma õpetajate ja vanematega.

Näidend loodi ja etendused toimuvad projekti “Teater Internetist” raames, mille  viivad koostöös Vaata Maailma sihtasutusega ellu BCS Koolitus ja VAT Teater. Projekti kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank, Baltic Computer Systems ja F-Secure. Projektis osalevad veel Lastekaitse Liit ning Politsei ja Piirivalveamet, lavastuse loomist toetab New Yorker.
Lisainfo: www.netissündinud.ee

Autor:Kristiina Jalasto (Tallinna Linnateater)
Lavastaja:Margo Teder
Kunstnik:Iir Hermeliin
Helilooja:Jarek Kasar
Osades:Katariina Ratasepp, Kristiina-Hortensia Port, Ago Soots, Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv (Teater Vanemuine)

Sündmuste kalender

<<Jaan. 2019>>
ETKNRLP
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3