Kino

VIIMANE DUELL

Kuupäev:
25. oktoober 2021 19:30-22:02
Formaat:
2D
Žanr:
Draama, Märul, Ajalugu
Vanusepiirang:
Alla 14 a. keelatud
Pilet:
4 €, sooduspilet (lapsed kuni 12. a., õpilased, üliõpilased ja pensionärid vastava dokumendi esitamisel) 2.50 €, 3D prillid 1 €

 

Sir Ridley Scotti ajalooline põnevusfilm “Viimane duell” on oktoobri Kuufilm!

Film, mis põhineb tõestisündinud lool, võtab fookusesse Prantsusmaa ajaloo viimase kõrgeima riigivõimu poolt sanktsioneeritud duelli, kus ristasid relvad Jean de Carrouges (Matt Damon) ja Jacques Le Gris (Adam Driver), kaks sõpra, kellest said tulised rivaalid.

Kui Carrouges’i abikaasa Marguerite (Jodie Comer) satub Le Grisi armutu ja ootamatu kallaletungi ohvriks, otsustab naine mitte vaikida ja süüdistab Le Grisi enda vägistamises kuigi mees need süüdistused varmalt tagasi lükkab. See vapper vastuhakk toonastele seadustele ja käitumisnormidele seab aga tema enda elu surmaohtu. Kui Carrouges seejärel Le Gris’le väljakutse esitab ning ta kuni ühe osapoole surmani kestvale duellile kustub, võetakse seda kui kõigevägevama kohtumõistmist, kus õigus jääb sellele, kes duellis ellu jääb. Seega – kui Le Gris peaks Marguerite’i abikaasa duelli käigus tapma, tähendaks see mehe süütust ning naist ennast ootaks „valevandumise“ eest surmanuhtlus…

Ajaloolise põnevusloo keksetes osades astuvad üles Oscari võitja Matt Damon, Oscari nominent Adam Driver, Oscari võitja Ben Affleck, selle kinoaasta komeet Jodie Comer (“Vabamees”), Marton Csokas, Zeljko Ivanek ja paljud teised..

Filmi stsenaariumi autoriteks on Nicole Holofcener, ning filmi “Hea Will Hunting” stsenaariumiga Oscari võitnud tandem Matt Damon ja Ben Affleck. Stsenaarium põhineb Eric Jageri bestselleril. Filmi lavastajaks on vanameister Ridley Scott (“Gladiaator“, “Blade Runner”, “Alien“)

 

 

Kinodes alates: 22.10.2021

Filmi pikkus: 2h 32min

Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ

Lavastaja: Ridley Scott

Osatäitjad: Ben Affleck, Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer

 

*Kinokavas võib kultuurikeskusest sõltumata, levitajate poolt ette tulla muudatusi

**Kinokava palume jooksvalt üle kontrollida kultuurikeskuse kodulehelt

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kino külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. Kuni 18 – aastased ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms).