Uudised

Täna algav Uue Ajastu Festival võngub Õnne sagedusel

aug. 10, 2012   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Uue Ajastu Festival 2012: „Õnne sagedus“

Pressiteade

10.08.2012

Täna algab Põlvas kolmandat aastat toimuv Uue Ajastu Festival, millega saab tervikuks omamoodi festivalitriloogia. Kahepäevane muusika- ja visuaalkunsti festival kannab tänavu alapealkirja „Õnne sagedus“, kahel eelneval suvel on juba võngutud armastuse ja rahu sagedusel.

Kahel Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse ümber paikneval laval astuvad festivali jooksul üles artistid Eestist, Lätist ja Venemaalt. Pealaval esinevad täna õhtul Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid, positiivset energiat täis Läti bänd Triana Park, Siiri Sisask koos bändiga ning oma plusslaengut publikule edastav August Hunt. Grüüne laval astuvad üles spoken word vormis lugusid, luulet ja sotsiaalseid kommentaare kombineeriv Roy Strider, Prägnantne Brigaad ning Zebra Island.

Õhtuhämarusse jäävate kontsertide kuulamisega samaaegselt on võimalik nautida visuaalkunsti projitseerituna Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse hoonele, mis varasema kahe aasta kogemuse põhjal on selleks ideaalne paik.

Festivalil saab veel jälgida õnneseppade tegevust, olla Õnnepanga kliendiks vahetades häid tegusid, külastada tipit ehk indiaanlaste püstkoda ja teha muud põnevat. Festivali ajal avatakse väikses Põlva linnas ka kaks kunstinäitust. Põlva Kultuuri- ja huvikeskuse teisel korrusel on üleval Põlva kunstikooli ning Udmurtia Iževski kunstide kooli nr 13 ühisnäitus „Part Paadis“. Võru tänaval asuvas Gallõriis saab näha noore Põlva kunstniku Alo Valge isikunäitust „Lobotoomia“.

Reedese festivalikava üks oodatumaid artiste Siiri Sisask, kes esineb õhtul kell 22.00 oma rock-albumi „Hommikupuu“ kavaga, on väljendanud heameelt sellise festivali olemasolu kohta: «See on valmisolek, et uus aeg on tulemas. Tegelikult ongi. Sellest kapseldunud mõttemaailmast, varahaldamisest ja vanadest dogmadest, mis on aegunud, tuleb ühel päeval välja astuda. Uue Ajastu Festival on järgmine märk. Mitte midagi ei sünnigi kiiresti, aga mingi kivike on tiiki visatud ja midagi on sellega loksuma pandud.»

Lisainfot festivali kohta saab kodulehelt www.uueajastufestival.ee või Facebooki lehelt. Piletid hinnaga 12 eurot/pass ja 6 eurot/päev on saadaval eelmüügis Piletilevis. Pensionäridele eelmüügist poole hinnaga. Lastele kuni 12 eluaastat tasuta. Kohapeal on festivali passi hind 16 EUR ja päevapilet 8 EUR.

Pressiteate edastas:
Kadri Pelisaar
UAF2012 pressiesindaja

www.uueajastufestival.ee
tel: 53921196