Uudised

Uus muusika ja värske video: Groundhog Day tuumikust moodustus uus bänd

nov. 21, 2012   //   Tauno Prangel   //   Uudised

21.11.2012 12:11

Youtube’i tasa ja targu potsatanud seni veel tundmatu bändi Flank debüütmuusikavideo «Missing Light» sai teoks null eelarvega ja juba varasemalt muusikavideo võttepaigana Winny Puhhi poolt sissepühitsetud kohas – Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse laval.

Varem Groundhog Day solistina tuntust kogunud Tõnn Tobreluts, kelle bänd muuhulgas osales ka Eesti Laulu konkursil paar aastat tagasi, on nüüd nõuks võtnud bändi sees tekkinud muusikalised lahkarvamused lihtsal moel lahendada.Nii tekkis Eesti muusikamaastikule uus nähtus – Flank, mille liikmed on Tõnn Tobreluts, Tauno Tamm ja Keio Münt.

«Eelmine bänd läks määramata ajaks puhkusele,» kommenteeris Tobreluts. «Uues bändis teeb kaasa enamik eelmise bändi liikmeid. Meie eraldumise tingisid muusikalised lahkarvamused teiste Groundhog Day liikmetega.»

Tobreluts hindab uue koosseisu juures kõige positiivsemaks ühist hingamist. «Meil ei teki tühjast tüli ja lahkarvamusi – kõik on ühise asja eest väljas. Ja mis peamine – meile kõigile tõesti meeldib see muusika, mida teeme.»

Vastalustanud bändil on hetkeseisuga veel kolm lugu ning uueks aastaks plaanitakse välja tulla uue kavaga. «Uus kava on vajalik, et saaksime ka esinemas hakata käima,» rääkis Tobreluts.

Video singlile «Missing Light» on filmitud Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse laval. Montaaži teostas Indrek Puna. «Video eesmärk oli, et see peab olema lihtne, must-valge ja ilma story’ta. Lihtsalt näitamaks, kes on bändis, et inimestel tekiks mingisugune pilt. Video eelarve oli 0 eurot ja seda tehti puhtast entusiasmist,» märkis Tobreluts ning lisas tagasihoidlikuks jäädes, et midagi enneolematut videost otsida ei tasu.