Uudised

XXV JUUBELI PÕLVA PÄEVAD ÕNNELIKULT LÄBI

juuni 17, 2014   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Taaskord saame joone alla tõmmata Põlva tähtsaimale kultuurisündmusele. On juba veerand sajandit toimunud meie kaunis väikeses linnas Põlva Päevad, aasta oodatuim sündmus nii linnarahvale, kui ka esimest korda ametlikult vallarahvale. Mis aga ei tähenda seda, et eelnevate aastate jooksul pole külalised lähemalt  ja kaugemalt oodatud olnud. Lausa vastupidi. Põlva Päevadest on saanud just kui kodusadam paljudele võõrsile uut elu ja õnne otsima siirdunud endistele põlvakatele. Kord aastas on põhjust külastada oma armastatud kodukanti, saada kokku ammuste sõpprade, tuttavatega, veeta mõnusalt aega lähedaste ja vanematega.

10373037_808023255874510_2116324273022570070_o

Korraldajatena püüdsime leida väljundit nii aktiivsetele kui ka passiivsematele osalejatele vanusest sõltumata. Usume ja loodame, et tegevusi ja osalemist jätkus nii kultuuri kui spordivallas. Soovisime pakkuda olemasolevate vahendite piires maksimumprogrammi. Alati saab ju paremini, aga üks on selgemast selgem, üle oma varju ikka ei hüppa, tuleb jääda kahe jalaga maa peale. Siinkohal tahame tänada korraldustoimkonna poolt mõistvat suhtumist ja heasoovlikust üles näidanud publikut. Teid oli siiski enamus. Tegi seest soojaks, nähes neid ootusärevaid rahvamasse enne motoriseerimata sõidukite allalaskumist, kontserte pealaval. Tore oli tõdeda, et rahvaspordiüritused lähevad üha enam põlvakale peale. Meeldiv kogemus ühinenud valla tingimustes on Põlva Päevade ettevõtmiste laienemine kesklinnast väljapoole linnapiire. Lisaks tavapärastele aastast aastasse toimuvatele traditsioonilistele ettevõtmistele on lisandunud uusi algatusi. Tooks eraldi välja kodukohvik Tillu toimetused ja ka Rattapikniku.

Et mitte Põlva Päevi hakata siin umber jutustama, tahame lihtsalt kasutada juhust ja tänada aktiivseid osalejaid: Põlva Spordikool, E STuudio, Põlva valla koolide huvijuhid, kodukohvik “Tillu”,  Põlva maleklubi, allalaskumise tiimid nii koduvallast ja maakonnast, kui ka Vinni-Pajusti koolist, Puigalt jne., Põlva TÜ moeshow korraldajad, “Meie Stuudio”,  Peeter Änilane ja Karmid Torud ning Põlva Puhkpilliorkester, Põlva Päevade laada korraldustiim, Himmaste linetantsijad, vokaalansambel “Vivace”, Põlvamaa Mandoliinide Orkester, Balvi (Läti) linna rahvatantsurühm, Põlva Kunstikool,  Põlva Avatud Noortekeskus, Kaitseliidu Põlva malev,  Põlva Tenniseklubi, Võrkpalliklubi “Volly”,  Orienteerumisklubi “Kobras”, Põlva Matkaklubi, Maiu Rõbakov ja tema toredad kutsud, Jaan Raudsepp (murutraktorite kross), Põlvamaa Laulu-ja Tantsupäeva korraldustiim, Mihhail Birjuk (Rattapiknik O3), lisaks arvukad tasustatud esinejad meilt ja mujalt. Andsite kõik suure panuse Põlva Päevade programmi mitmekesistamisele.

10382380_10203435713327672_4332584815605391390_o

Ja veel, ilma heade toetajateta poleks me suutnud sellisena juubelihõngulisi Põlva Päevi läbi viia. Loetlen siinkohal sponsorid: VÄRSKA VESI AS, HOTELL PESA (Kagureis OÜ), WETOREX OÜ, ALCANTRA OÜ, TAKEDA PHARMA AS, PÕLVA SOOJUS AS, PÕLVAMAA HOIU-LAENU ÜHISTU, ARCWOOD by PEETRI PUIT OÜ, HAUGAS OÜ, AVRAAL AS, PERI PÕLLUMAJANDUSLIK OÜ, BRITNEY OÜ (Jäägri Pubi), APTEEK ASTER, ELTAM OÜ, MIROVEL OÜ, PÕLVA HAIGLA AS, G.P. RIHT OÜ, RIS EHITUS AS, KAGUSERV OÜ, VALMER PUIT OÜ, ZEIGERI VEOD OÜ, PÕLVA TARBIJATE ÜHISTU, A LE COQ AS, PÕLVA PÜHA NEITSI MAARJA KOGUDUS, SUMROS GRUPP AS, SILMAND AUTO OÜ, CRAMO ESTONIA AS, EMER-PEN OÜ, LÕUNA PAGARID AS, KAGUTEED AS, MAHTA KÜTUS AS, FAUTRIX OÜ, LIHAPAGAR OÜ, PÕLVA VALD, PÕLVA KULTUURI- JA HUVIKESKUS. Suur aitäh Teile!

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, kui peakorraldaja, soovib kõigile põlvakatele ja Põlva sõpradele ilusat suve ning uute kohtumisteni juba sügishooajal!

Tauno Prangel

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuse kultuurijuht