Uudised

XXV PÕLVA PÄEVAD ON TULEMAS!

apr. 30, 2014   //   Tauno Prangel   //   Uudised

XXV Põlva Päevad on tulemas!

Hea firmajuht, tubli FIE ja muidu aktiivne linnakodanik! Käesoleval aastal on Põlva Päevad kahel põhjusel erilised. Esiteks on tegemist väikese juubeliga, sest Põlva Päevad toimuvad juba 25. korda!  Teiseks toimuvad Põlva Päevad esmakordselt ühinenud linna ja valla tingimustes. Tänavu toimuvad pidustused neljal päeval, 5.-8. juunini 2014. a.

Kui soovite taas korraldada meie linnapäevade raames oma üritust, siis ootame Teie ettevõtmisest infot telefonidel 7998234, 58188175 või e-mailile . Kindlasti soovime teada, millisel päeval ja kellajal näeksite oma üritust toimumas.

Ka tänavu soovime läbi viia traditsioonilise ja publiku poolt oodatud motoriseerimata sõidukite mäestlaskumise võistluse. Selleks on aga tarvis aktiivset konstruktorite ja autoehitajate ning muidu rõõmsameelsete tehnikahuviliste kodanike osavõttu. Vastasel juhul võib see tore ja lõbus ettevõtmine lahjaks jääda või hoopistükkis läbi kukkuda. Loodame väga, et majanduslik olukord on meie kõigi jaoks pisutki paranenud ja ei pärsi seebikarbi entusiastide loometööd. Võistlusest osa võtma oodatakse pere-, sõbra-, autotöökodade-, tehniliste klubide meeskondi nii Põlva vallast kui üle kogu Eesti. Selleks on teil vaja luua omaenda vaimukas fantaasiasõiduk. Üritusest võivad osa võtta ka meeskonnad. Teie auto konstruktsioonile esitatakse ainult kolm kohustuslikku tingimust:

  1. Mootori puudumine (auto veereb kaldtrassil)
  2. Rooli olemasolu (pöörded)
  3. Pidurite olemasolu (auto peatamine)

Võistlusautode konstrueerimisel võib lasta fantaasial lennata nii auto disainis kui turvaelementide osas. Muid piiranguid autode konstruktsiooni, materjalide ega mõõtmete osas ei ole. Teretulnud on autode omapärane väljanägemise. Autod võivad olla kaunistatud visuaalse või tekstiinformatsiooniga (näiteks reklaam), mis aga ei tohi olla vastuolus esteetikanormide ega seadusandlusega. Hinnatakse eelkõige konstruktsioonide väljanägemist, ohutust ja originaalsust. Auhinnad antakse võistluse võitjatele üle sponsorite ja valla esindajate poolt. Traditsiooniliselt pannakse II kohale välja 100 €, II kohale 200 € ja esimene koht saab 300 €. Eelmisel aastal oli ka õige priske eriauhind. Kes teab, äkki õnnestub seegi kord midagi erilist välja panna. Kõik võistluses osalenud meeskonnad saavad aga mälestusauhinnad.

Ühtlasi kutsume üles sponsoreid toetama nii mäest allalaskumise võistluse kui ka kogu XXIV Põlva Päevade korraldamist ja läbiviimist. Teie logod ja firmasümboolika võistlusautodel, ürituse reklaamplakatitel ja -bukletis on suurepäraseks võimaluseks ennast ja oma tegemisi reklaamida laiadele rahvamassidele, kes igaastaselt suure huviga võistlusi jälgivad. Osavõtust ja toetamise soovidest palume teatada samuti ülal toodud numbritel või mailiaadressil. Lähiajal hakkame kergitama saladusekatet ka infot Põlva Päevade esinejate ja külaliste kohta. Seniks aga soovime kõigile kaaslinlastele ja vallakodanikele kaunist kevade jätku! Tundke mõnu üha soojenevast ilmast ja laske päikest põue!

Tauno Prangel

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskus

Kultuurijuht